Tilbake på vinnersporet

KIL/Hemne tok en sterk og fortjent 3–1-seier borte mot Tiller på TOBB Arena søndag kveld, og slo tilbake etter en tøff periode. Etter tapene mot Ålesund (1–6) i NM og Sandefjord (1–8) i serien, var motivasjonen stor for å få skuta på rett kjøl igjen – og det fikk vi virkelig til.

Høydepunkter Tiller - KIL/Hemne

Vi fikk en jevn åpning på kampen, men etter hvert klarte Tiller å kneble oss med et mer aggressivt spill. Vi slet med å få rytme offensivt, og måtte jobbe hardt defensivt. Likevel var det vi som åpnet scoringene, etter et flott angrep på venstresiden. Eivor slår et vakkert gjennomspill til Serine, som legger et presist innlegg foran mål. Der er Hedda på plass og styrer ballen i nettet fra kort hold.

Gleden ble imidlertid kortvarig, for Tiller utlignet allerede minuttet etterpå etter en kort corner hvor vi er litt uoppmerksomme. Resten av omgangen spiller seg ut med Tiller som det førende laget, og vi skal være ærlige på at vi var noe heldige som gikk til pause på 1–1.

Etter hvilen tok vi mer kontroll på kampen. Vi var tryggere med ball, flyttet laget høyere i banen og fikk satt vårt eget spill i større grad.

Våre målscorere mot Tiller: Ane, Hedda og EivorS

2–1-målet kom etter en dødball, da Ane hadde frigjort seg på bakre stolpe og på hel volley dundret ballen i mål – en sterk scoring og en viktig ledelse for oss.

3–1 kom etter nok et vakkert angrep. Vi kombinerte fint gjennom midten før vi fant Eivor ute på venstresiden. Hun startet med en lekker tunnel, dro av enda en forsvarsspiller, og fra nesten død vinkel vippet hun ballen lekent forbi keeper og i mål. Et typisk «Eivor-mål» av høy klasse som punkterte kampen.

Defensivt leverte vi en solid kamp, med god struktur og sterk vilje i gjenvinningsspillet. Fremover bidro flere, og det var ekstra gledelig å se debutant Erle Fossan markere seg fint i sin første offisielle kamp etter overgangen fra RBK.

For laget betyr denne seieren mye. Etter to tøffe kamper var det viktig å slå tilbake, og måten vår andre omgang gjennomføres på viser et lag som står samlet og har klart å snu trenden fra de forrige kampene. Dette tar vi med oss videre.

Startellever KIL/Hemne: Tiril Sand – Mia Strand Solbergløkk, Liv Marit Rosset Ler, Solfrid Vaagan Hofset (kaptein) – Serine Haga – Eivor Grindeland, Eivor Sandvik Stavnesli, Mari Ustad, Erle Fossan – Hedda Stuedahl-Karlsen, Emma Sæbø

Innbyttere: Ane Kristine Eggen, Ingrid Amalie Hoftun Bjerksæter, Hanne Sommervold Pedersen, Julie Alexandra Schwabe, Sigrid Oline Bakkan Voll, Maria Åmot Olsen, Ellinor Selbæk Rønning, Selma Bjerksæter

Tre poeng med hjem – og tilbake på vinnersporet 💙

Neste
Neste

Vi fikk det tøft i Sandefjord – en solid påminnelse